Вівторок, 2024-03-19
Прилуцька загальноосвітня школа №14
Меню сайту
МОНмолодьспорту
Статистика
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Карта проїзду

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПІДГОТОВКА ДО СКЛАДАННЯ ІСПИТІВ

1.Перш ніж почати підготовку до державної підсумкової атестації, варто обладнати місце для занять: зручно розташуйте потрібні підруч­ники, посібники, зошити, ручки, олівці, лінійки тощо.

2.Приступаючи до вивчення білетів, корисно скласти план, бажано на кожен день, у якому чітко визначити, що саме сьогодні будете ви­вчати, на які розділи предмета слід звернути увагу.

3. Для початку бажано визначити, хто ви — «сова » чи «жайворонок», і залежно від цього максимально завантажувати години ранкові чи, навпаки, вечірні.

4. Добре починати — поки не стомилися — із найскладнішого.

5. Обов'язково варто чергувати роботу та від­починок, скажімо, 40 хвилин занять, потім ю хвилин перерви. Можна в цей час зробити зарядку.

6.Не намагайтеся прочитати та запам'ятати весь підручник. Корисно відтворювати матеріал згідно з переліком запитань. Обов'язково запи­шіть на папері усе, що ви знаєте з цього питан­ня, і лише потім перевірте себе за підручником. Особливу увагу зверніть на підзаголовки чи глави параграфа, правила та виділений текст. Перевірте правильність дат, основних фактів.

Наприкінці кожного дня підготовки варто перевірити, як ви засвоїли матеріал: знову коротко запишіть плани всіх питань, що були відпрацьовані.

Перед усним іспитом варто спробувати відповісти перед дзеркалом, звертаючи увагу на позу, жести, вираз обличчя.

Пам'ятайте, ваше завдання не визубрити, а зрозуміти. Тому зосереджуйте увагу на клю­чових тезах.

Обов'язково розв'язуйте задачі, розбирайте речення, навчіться добре виконувати практичні завдання.

Готуючись до атестації, ніколи не думайте, що провалитеся, тому що подібні думки на­зиваються саморуйнувальними. Зосередьтеся на конкретних завданнях, продумайте програму підготовки і чітко виконуйте її.

За кілька днів до іспитів обов'язково подумки змалюйте хід іспиту, уявіть собі у всіх деталях обстановку, комісію.і свою відповідь.

І, звичайно, не забувайте про почуття гу­мору — нехай воно не залишає вас і під час державної підсумкової атестації.

 

НАПЕРЕДОДНІ ІСПИТУ

1. Залишіть один день перед іспитами на те, щоб знову повторити всі плани відповідей, а перед усним іспитом переказати їх будь-кому або собі перед дзеркалом. 

2. Не повторюйте білети по порядку, краще напишіть номери на папірцях і тягніть їх, як на іс­питах.

3. Стежте за своєю позою, жестами, мімікою, голосом. Пам'ятайте, що ваша мова та зовнішній вигляд повинні свідчити про впевненість у собі та своїх знаннях. 

4. Якщо ви хвилюєтеся, то безпосередньо напередодні уявіть собі ситуацію іспиту в усіх деталях, з усіма почуттями, хвилюваннями, діями, але так, як повинно проити за умови успішного складання іспиту.

5. В останній вечір не перевтомлюй­теся. Не потрібно вже нічого вчити. Про­гуляйтеся, добре виспіться. Іспит — це боротьба, в якій потрібно вміти постояти за себе.

6. Якщо ви боїтеся, спробуйте прийом «доведення до абсурду». Якомога сильніше налякайте себе. Уявіть собі всі найстрашніші подробиці та жахливі наслідки. Таке граничне посилення страху зазвичай дає привід людині дійти до думки про те, що боятися, власне, не­має чого.

 

ПІД ЧАС ІСПИТУ

1. Коли взяли білет, прочитайте завдання,ознайомтеся  зі змістом білета та починайте готуватися з того питання чи завдання, яке для вас легше. 

2. Напишіть зразок плану відповіді олівцем на ознайомтеся зі змістом білета та починайте чернетці. Пишіть навіть те, що на перший погляд готуватися з того питання чи завдання, яке може здатися непотрібним. Це допоможе вам для вас легше.у процесі пригадати ще які-небудь факти.

3. Далі слід переписати все на чистий аркуш. Поки ви будете це робити, можуть з'явитися нові думки, які допоможуть ширше розкрити план.

4. Зрозумілий і чіткий почерк просто необ­хідний.

5. Якщо вистачає часу, сформулюйте ко­ротку відповідь на все запитання у першому ж реченні. Таким чином ви дасте екзаменатору можливість зрозуміти, що питання вам зро­зуміле.

6. Якщо питання складається з кількох частин, назвіть кожну з них і підкресліть підзаголовки: тоді екзаменатор зможе швидко продивитися вашу роботу та побачити ваші знання з кожного розділу.

7. Якщо у вашій відповіді йдеться про якість гіпотези або згадано велику кількість дат тих чи інших подій, підкресліть їх також: знання дат теж привертає увагу.

8. Майте на увазі, що у готовій відповіді є вступ, основна частина та завершення.

 

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

АБЕТКА ПОРАД БАТЬКАМ

    А — аналізуйте, що дитина дивиться по телевізору чи в Інтернеті.

    Б — будьте толерантними під час розмови з дитиною.

    В — вас запитують — уважно слухайте, давайте відповіді.

    Г — говоріть із дитиною у зрозумілій, прийнятній для неї формі.

    Д — дивіться телевізор, читайте журнали разом із вашою дитиною.

    Е — економте свій час і сили на вмовляння дитини прочитати якусь книжку чи подивитися певну передачу; напевно, їй це ще зарано — на все свій час.

    Є — єдність поглядів, оцінок батьків у тому, що дивиться, читає, у що грається дитина на комп'ютері.

   Ж — життя дитини не має обмежуватися телевізором, комп'ютером чи плеєром.

   З — з розумінням ставтеся до телепрограм, які обирає дитина, зважайте на її вік, інтереси тощо.

      І — ігри на комп'ютері заміняйте рухливими іграми надворі.

      К — купуйте дитині тільки необхідне, не потурайте її забаганкам.

      Л — любіть ваших дітей та приділяйте їм більше уваги.

      М — мистецтво — це не лише телебачення, преса та Інтернет.

   Н — не кажіть дитині: «Тобі ще рано це дивитися», — просто перемкніть канал на ту програму, яку можна дивитися разом із нею.

     О — обговорюйте з дитиною побачене по телевізору.

     П — поважайте думки дитини.

   Р — радійте та сумуйте разом із дитиною в повсякденному житті, коли дивитеся чи обговорюєте телепередачу або книжку.

    С — стежте за своєю поведінкою, бо діти наслідують вас.

    Т — творчий потенціал дитини розвивайте.

     У — успіх у вихованні залежить від здорової атмосфери в родині.

   Ф — фарби та палітра кольорів у вашому житті нехай завжди сяє лише веселими барвами.

     X — хай завжди дитина відчуває ваш інтерес до себе.

  Ц — цікавтеся друзями дитини: запрошуйте їх до себе в гості, дізнавайтеся і про їхні захоплення, погляди на життя, про те, що вони читають, тощо.

   Ч — частіше допомагайте дитині виконувати доручену справу, але не виконуйте її за дитину.

    Ш — шум — це ворог здоров'я дитини.

    Щ — щастя і радість дітей — у ваших руках.

    Ю — юнацький вік — це найкращий період у житті дитини. 

  Я — якщо хочете, щоб ваша дитина була ввічливою, порядною, люб'язною, правдивою, ставилася до всіх із любов'ю, дотримуйтеся самі цих порад.

 

Правила спілкування з дітьми

Правило №1 – Будьте чесними.

Важливо говорити правду і передавати дитині своє ставлення до обговорюваної теми. Діти у віці від 5 до 10 років сприймають інформацію чуттєво і буквально, не через критичний розум, не оцінюючи та не зважуючи її. І якщо ми говоримо неправду, дитина обов'язково це зрозуміє, що залишить в її душі незадоволеність і вона обов'язково повернеться до цього питання знову.

Правило №2 – Враховуйте вік і почуття дитини.

Є багато складних тем, які можуть сильно вразити дитину, наприклад, смерть. Тому обов'язково враховуйте її характер, вік та інтелект. Спостерігайте, чи зрозуміла вона нову інформацію. Ніколи не вживайте складні слова або наукові терміни, дитині вони будуть незрозумілі, ця тема залишиться для неї складною, і, як наслідок, до неї сформується складне ставлення.

Правило №3 – Підкріплюйте свої відповіді додатковою інформацією.

Проілюструйте прикладами зі свого життя те, про що говорите. Але якщо з якоїсь причини у вас немає такого досвіду, то на допомогу завжди прийдуть казки, міфи або мультфільми. У віці 5-10 років діти чудово сприймають метафоричну інформацію. У казках і міфах ми завжди зустрічаємо героїв, які проживають приблизно одні й ті самі сценарії, наприклад, виказують рішучість у складних ситуаціях, завжди знаходять правильне рішення, стають щирими друзями, допомагають іншим. Такі приклади дають дитині певні загальні поняття і формують правильні цінності.

Правило №4 – Зберігайте візуальний і тактильний контакт, розмовляйте у спокійній атмосфері.

Для дітей візуальний контакт просто необхідний, щоб вони могли засвоювати ту інформацію, яку отримують. Якщо ми обговорюємо складні теми, наприклад, розлучення, важливо приділити увагу і тактильному контакту – обійняти, взяти за руки тощо. Крім того, атмосферу, в якій ви розмовляєте, потрібно обирати або моделювати. Якщо ви відповідаєте на серйозні запитання дитини похапцем, то її сприйняття інформації викривляється і ставлення до цієї теми також формується у викривленому вигляді. Тому якщо у конкретний момент у вас немає часу або вам необхідно підготуватися до розмови, краще відкладіть її, але обов'язково попередьте про це дитину, наприклад, дивлячись в очі скажіть їй, що сьогодні ввечері ви повернетеся до цієї теми та поговорите про це.

Правило №5 – Не недооцінюйте вік та інтелектуальні можливості дитини.

Важливо пам'ятати, якщо дитина поставила питання або порушила якусь тему, то вона дозріла і готова отримати інформацію. Не уникайте її запитань, відповідайте прямо і відкрито «без води та підсолоджувачів». Крім того, є теми, про які важливо поговорити на декілька років раніше, наприклад, тема статевого дозрівання. Перш ніж дитина з цим стикнеться, ми повинні передати їй необхідну інформацію та підготувати її.

Як виготовляють соки прямого віджиму, і чому вони такі корисні?

Для виготовлення соків прямого віджиму ягоди та фрукти проходять мінімальну обробку: сік вичавлюють зі стиглих свіжих плодів, а після миттєвої теплової обробки розливають у пакети. Свіжішим за сік прямого віджиму може бути лише сам фрукт або фреш. Водночас фреш зберігає свої якості лише 10 хвилин після приготування. Соки, виготовлені з концентратів, зазвичай відновлюють шляхом додавання води та цукру, а нектари та соковмісні напої окрім води й цукру містять не більше 40% фруктової частини.

У ресторанах МакДональдз представлені соки прямого віджиму торгової марки Galicia, які не містять цукру, води або інших добавок і зберігають максимум вітамінів для вашого малюка. Соки Galicia виготовляються з українських фруктів і ягід, вирощених в екологічно чистих регіонах – у Галичині та на Закарпатті.

 

Табу у спілкуванні з дітьми

Табу №1 – Не знецінюйте допитливість дитини.

У жодному разі не знецінюйте інтерес, який з'явився у дитини, тому що в іншому випадку ви гасите цей імпульс і, швидше за все, вона більше ніколи не підійде до вас із цим питанням. Не мовчіть, не смійтеся із запитання, не переходьте на інші теми та не кажіть, що зайняті для цього. Дайте дитині зрозуміти, що для вас це питання так само важливо, як і для неї.

Табу №2 – Не порівнюйте свою дитину з іншими дітьми.

Кожна дитина – це особистість, не порівнюйте розвиток своєї дитини та інших дітей. Тут немає правильних критеріїв, про що б вона не питала, в цей момент вона розвивається і формує свою свідомість, поважайте це.

Табу №3 – Не ведіть дискусію в негативному ключі.

Не сприймайте думку дитини негативно. Сучасні діти оточені величезною кількістю інформації, тому в цьому віці у багатьох із них трохи нереальне уявлення про цей світ. Якщо дитина ставить питання і висловлює власну думку, не перебивайте її та поважайте її точку зору.

Табу №4 – Не уникайте важких тем.

Обговорюючи складні теми, не кажіть дитині: «Ти ще маленький і все одно не зрозумієш!». Спробуйте пояснити їй так, щоб вона зрозуміла. В іншому випадку дитина залишається наодинці зі своїм питанням і заповнює це порожнє місце іншою інформацією, наприклад, фантазією.

Табу №5 – Не переконуйте дитину в тому, що думка дорослого – єдина правильна.

Повністю виключіть зі свого лексикону фразу: «Дорослі краще знають і завжди праві». Якщо малюку з дитинства програмують її в голові, потрапляючи у той вік, коли у нього є можливість натрапити на різні ризики, такі фрази можуть спрацювати проти нього.

 

6 найпоширеніших дитячих питань і приклади відповідей на них, які допоможуть батькам

Питання 1. Як я з'явився на світ?

Коли чоловік і жінка люблять один одного, вони обнімаються і цілуються. Потім тато дає мамі свою клітинку, яка з'єднується з клітинкою мами, і в її животику з'являється дитина. Спочатку вона зовсім крихітна, як маленька рибка, але потім вона росте, їй стає тісно в животику у мами, і вона з'являється на світ.

Питання 2. А ми всі помремо?

На жаль, все на світі коли-небудь помирає: і люди, і тварини, і дерева, і квіти. Це закон природи, який потрібен, щоб усім на планеті вистачило місця. Ми теж помремо коли-небудь, але це буде дуже нескоро. Колись ми будемо старенькими, як твоя бабуся, а ти - дорослим, як ми, і у тебе будуть свої діти. І ти проживеш довге життя з безліччю пригод.

Питання 3. А бабуся хвора, і вона скоро помре?

У бабусі зараз є проблеми зі здоров'ям, але ми всі дуже сподіваємося, що вона одужає і буде жити довго. Ми не знаємо цього точно, але ми й лікарі робимо все, що можемо, щоб допомогти їй, і добре про неї піклуємося.

Питання 4. Чому ви з татом сваритеся?

Іноді люди сваряться, тому що не згодні один з одним. Сваритися можуть всі: і діти, і дорослі. Але ми обов'язково миримося, тому що ми з татом любимо один одного. І дуже любимо тебе.

Питання 5. Ви з татом збираєтеся розлучитись?

У нас не виходить ладнати один з одним. Ми щосили намагалися це зробити, але вирішили, що нам буде краще не жити разом. Це не означає, що ти зробив щось не так. Ми завжди будемо любити тебе і залишимося твоїми батьками. Нам усім буде важко звикнути до цього, але ми зробимо все можливе, щоб ти був щасливий.

Питання 6. Кого ви любите більше - мене чи сестру?

Усі люди різні, і ти з сестрою також, а значить і любов може проявлятися по-різному. Але ми любимо вас однаково сильно, так само, як і ти однаково любиш мене і тата.

Пам'ятайте, неважливо, що запитала дитина, але, якщо вона вже поставила це питання, значить, вона готова і хоче отримати на нього відповідь. Не ігноруйте свого малюка і завжди говоріть із ним чесно, прямо, «без води та підсолоджувачів»!

 

 

Block title
Спілкування
Пошук
Музична скринька
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
© 2024 Конструктор сайтів - uCoz