









ПІДГОТОВКА ДО СКЛАДАННЯ ІСПИТІВ
1.Перш ніж почати підготовку до державної підсумкової атестації, варто обладнати місце для занять: зручно розташуйте потрібні підручники, посібники, зошити, ручки, олівці, лінійки тощо.
2.Приступаючи до вивчення білетів, корисно скласти план, бажано на кожен день, у якому чітко визначити, що саме сьогодні будете вивчати, на які розділи предмета слід звернути увагу.
3. Для початку бажано визначити, хто ви — «сова » чи «жайворонок», і залежно від цього максимально завантажувати години ранкові чи, навпаки, вечірні.
4. Добре починати — поки не стомилися — із найскладнішого.
5. Обов'язково варто чергувати роботу та відпочинок, скажімо, 40 хвилин занять, потім ю хвилин перерви. Можна в цей час зробити зарядку.
6.Не намагайтеся прочитати та запам'ятати весь підручник. Корисно відтворювати матеріал згідно з переліком запитань. Обов'язково запишіть на папері усе, що ви знаєте з цього питання, і лише потім перевірте себе за підручником. Особливу увагу зверніть на підзаголовки чи глави параграфа, правила та виділений текст. Перевірте правильність дат, основних фактів.
Наприкінці кожного дня підготовки варто перевірити, як ви засвоїли матеріал: знову коротко запишіть плани всіх питань, що були відпрацьовані.
Перед усним іспитом варто спробувати відповісти перед дзеркалом, звертаючи увагу на позу, жести, вираз обличчя.
Пам'ятайте, ваше завдання не визубрити, а зрозуміти. Тому зосереджуйте увагу на ключових тезах.
Обов'язково розв'язуйте задачі, розбирайте речення, навчіться добре виконувати практичні завдання.
Готуючись до атестації, ніколи не думайте, що провалитеся, тому що подібні думки називаються саморуйнувальними. Зосередьтеся на конкретних завданнях, продумайте програму підготовки і чітко виконуйте її.
За кілька днів до іспитів обов'язково подумки змалюйте хід іспиту, уявіть собі у всіх деталях обстановку, комісію.і свою відповідь.
І, звичайно, не забувайте про почуття гумору — нехай воно не залишає вас і під час державної підсумкової атестації.
НАПЕРЕДОДНІ ІСПИТУ
1. Залишіть один день перед іспитами на те, щоб знову повторити всі плани відповідей, а перед усним іспитом переказати їх будь-кому або собі перед дзеркалом.
2. Не повторюйте білети по порядку, краще напишіть номери на папірцях і тягніть їх, як на іспитах.
3. Стежте за своєю позою, жестами, мімікою, голосом. Пам'ятайте, що ваша мова та зовнішній вигляд повинні свідчити про впевненість у собі та своїх знаннях.
4. Якщо ви хвилюєтеся, то безпосередньо напередодні уявіть собі ситуацію іспиту в усіх деталях, з усіма почуттями, хвилюваннями, діями, але так, як повинно проити за умови успішного складання іспиту.
5. В останній вечір не перевтомлюйтеся. Не потрібно вже нічого вчити. Прогуляйтеся, добре виспіться. Іспит — це боротьба, в якій потрібно вміти постояти за себе.
6. Якщо ви боїтеся, спробуйте прийом «доведення до абсурду». Якомога сильніше налякайте себе. Уявіть собі всі найстрашніші подробиці та жахливі наслідки. Таке граничне посилення страху зазвичай дає привід людині дійти до думки про те, що боятися, власне, немає чого.
ПІД ЧАС ІСПИТУ
1. Коли взяли білет, прочитайте завдання,ознайомтеся зі змістом білета та починайте готуватися з того питання чи завдання, яке для вас легше.
2. Напишіть зразок плану відповіді олівцем на ознайомтеся зі змістом білета та починайте чернетці. Пишіть навіть те, що на перший погляд готуватися з того питання чи завдання, яке може здатися непотрібним. Це допоможе вам для вас легше.у процесі пригадати ще які-небудь факти.
3. Далі слід переписати все на чистий аркуш. Поки ви будете це робити, можуть з'явитися нові думки, які допоможуть ширше розкрити план.
4. Зрозумілий і чіткий почерк просто необхідний.
5. Якщо вистачає часу, сформулюйте коротку відповідь на все запитання у першому ж реченні. Таким чином ви дасте екзаменатору можливість зрозуміти, що питання вам зрозуміле.
6. Якщо питання складається з кількох частин, назвіть кожну з них і підкресліть підзаголовки: тоді екзаменатор зможе швидко продивитися вашу роботу та побачити ваші знання з кожного розділу.
7. Якщо у вашій відповіді йдеться про якість гіпотези або згадано велику кількість дат тих чи інших подій, підкресліть їх також: знання дат теж привертає увагу.
8. Майте на увазі, що у готовій відповіді є вступ, основна частина та завершення.









|